Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Serrana

Kód: 10000000
Tip
Neohodnoceno
1 450 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
1.10.2021

Dárkový set španělské šunky jamón potěší každého, kdo si potrpí na dobré jídlo. Ale obzvlášť na své si přijdou všichni masorádi. Sušená šunka je totiž světový fenomén. 

Maso z polodivokých iberských prasat má skvělou kvalitu a konzistenci, která je naprosto nenapodobitelná. Kromě západního Španělska a části Portugalska ji nenajdete nikde jinde na světě. Tato prasata totiž žijí ve volném výběhu v přírodních parcích a v závěru života se živí jenom žaludy a spásají louky. 

Celý set se skládá z balení šunky a také z praktického stojanu a nože.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Paleta Serrana je označení pro přední nohu z bílého prasete. Je charakteristická opravdu intenzivní chutí, která je o něco výraznější než u šunek Jamon.  

Součástí dárkového setu je také nůž Puňo negro, který se využívá pro krájení jamónu. Celková délka nože je 36 cm a délka čepele 24 cm. Kromě nože v balíčku získáte i Stojan Banqueta, který se hodí pro začínající “cortadory”.

Celková váha šunky je přibližně 4,5 kg.

 

Skladování a trvanlivost

Šunku je vhodné vždy skladovat v chladu při teplotách do 18 ºC. Pokud není nakrojená, je její trvanlivost 1 rok. Může se stát, že se na povrchu šunky objeví plíseň - ale nebojte se, to je u sušené šunky běžný jev a jde o součást přirozeného zrání. Stačí šunku vybalit, otřít hadříkem s troškou oleje a volně ji skladovat. Další informace si můžete přečíst zde

Že jste ještě sušenou šunku nevyzkoušeli? Možná, že je na čase to změnit. Jde o kvalitní kousek v originálním a exkluzivním balení, který ocení i přátelé nebo obchodní partneři.