Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Serrana

Kód: 10000000
Tip
2 hodnocení
1 600 Kč
Vyprodáno

Dárkový set španělské šunky jamón potěší každého, kdo si potrpí na dobré jídlo. Ale obzvlášť na své si přijdou všichni masorádi. Sušená šunka je totiž světový fenomén. 

Maso z polodivokých iberských prasat má skvělou kvalitu a konzistenci, která je naprosto nenapodobitelná. Kromě západního Španělska a části Portugalska ji nenajdete nikde jinde na světě. Tato prasata totiž žijí ve volném výběhu v přírodních parcích a v závěru života se živí jenom žaludy a spásají louky. 

Celý set se skládá z balení šunky a také z praktického stojanu a nože.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Paleta Serrana je označení pro přední nohu z bílého prasete. Je charakteristická opravdu intenzivní chutí, která je o něco výraznější než u šunek Jamon.  

Součástí dárkového setu je také nůž Puňo negro, který se využívá pro krájení jamónu. Celková délka nože je 36 cm a délka čepele 24 cm. Kromě nože v balíčku získáte i Stojan Banqueta, který se hodí pro začínající “cortadory”.

Celková váha šunky je přibližně 4,5 kg.

 

Skladování a trvanlivost

Šunku je vhodné vždy skladovat v chladu při teplotách do 18 ºC. Pokud není nakrojená, je její trvanlivost 1 rok. Může se stát, že se na povrchu šunky objeví plíseň - ale nebojte se, to je u sušené šunky běžný jev a jde o součást přirozeného zrání. Stačí šunku vybalit, otřít hadříkem s troškou oleje a volně ji skladovat. Další informace si můžete přečíst zde

Že jste ještě sušenou šunku nevyzkoušeli? Možná, že je na čase to změnit. Jde o kvalitní kousek v originálním a exkluzivním balení, který ocení i přátelé nebo obchodní partneři.