salchicon cular ibérico - salámek z iberského prasete 500G

Kód: 10155
559 Kč
vyprodané

Salchichon je španělský salám, vyrobený z vepřového masa.Tento jemný salám obsahuje kuličky černého pepře, které mu dodávají typickou chuť. Salchichon iberico je vyroben z masa černých iberských polodivokých prasat. Tuk těchto zvířat obsahuje nenasycené mastné kyseliny a je výživovými odborníky přirovnáván k olivovému oleji.

Jako každý salám se může salchichon konzumovat za studena,tradičně je podáván jako předkrm společně se španělskými sýry. Vhodný je k přípravě menšího občerstvení, tzv. tapas (španělské „jednohubky“). Před konzumací je doporučováno nechat salámek aspoň 20 minut v pokojové teplotě, aby se jeho chuť „rozvinula“.

Salchichon je možné použít i při přípravě teplých pokrmů.Tradiční španělskou pochoutkou je kombinace červených fazolí, salchichonu a brambor.

Uvedená cena je za 1 KG. Finální cena bude účtována dle skutečné váhy. Kousky mají váhu cca 400-600G

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Složení: iberské vepřové maso a sádlo, sůl, směs koření, pepř, cukr, konzervanty (E-252 y E-250), práškové mléko, stabilizátor (E420), dextrin, hroznový cukr, antioxidant E-575),aroma, zvýrazňovač chuti (E-621), sojový a mléčný protein, emulgátory (E-450, E-452, E-451),rozmarýnový extrakt (E-392) , barvivo (E120).