Crapula - 12 meses

Kód: 10100
Neohodnoceno
Značka: Vinos Crapula
420 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Vše, co by jste měli vědět:

Víno z vinařské oblasti Jumilla (Murcia) se ještě nedávno považovalo za podřadnou odrůdu, která se dávala do směsek nebo se prodávala jako tzv. Granel, tj. cisternové víno. Před pár lety se však situace zásadně změnila, v oblasti nyní působí mnoho malých vinařů a k odrůdě Monastrell se upřel zrak světa. 

Vína odrůdy Monastrell jsou těžší a aromatická. Mají intenzivní ovocnou chuť, ve které ucítíte především ostružiny, bohatou tříslovinu a vyšší obsah alkoholu.

Degustace: 

Podmanivá tmavě třešňová barva s fialovým okrajem, bujná, ale zároveň elegantní. Má velmi voňavou a ovocnou vůni, aromatické byliny jako levandule, tóny jahod, ostružin, vše velmi zralé, aniž by ztratilo svěžest, s mladistvým, téměř jarním ovocem, které dává nosu radost, velmi atraktivní minerální pozadí.

V ústech je sladké, s nervem, obklopující, šťavnaté, skvělá kyselinka s množstvím ovoce v průchodu. Živá tříslovina, je komplexní, ale zároveň velmi snadno pitelné.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: Monastrell

Vinice: Nachází se v nadmořské výšce 800 m, na hnědé křídové a vápencové půdě, velmi chudé na organickou hmotu, s výnosem méně než 4 000 kg na hektar.
chudé na organickou hmotu, s výnosem nižším než 4 000 kg na hektar.

Výroba: ruční sklizeň a ruční selekce střapců i bobulí. Dlouhá a intenzivní macerace (luhování), fermentace v depositech5,000 litru. malolakticka fermentace v barikovém sudu. Víno dále zraje 12 měsíců v nových francouzských dubových sudech. 

Ocenění

2021: Zlatá medaile na soutěži Gilbert-Gaillard.
2019: Zlatá medaile na soutěži Gilbert-Gaillard.
2. místo v soutěži o nejlepší víno Španělska 2012 v časopise o víně a gastronomii "Nariz de Oro".
90 bodů plus Robert Parker.
92 bodů Peñín.
92 bodů Wine Enthusiast.
Zlatá medaile na soutěži Bacchuss 2013.
Oceněno časopisem Vino y Gastronomía na 60. místě jako jedno z 300 nejlepších vín země.
Zlatá medaile na soutěži Reino Monastrell 2013.
Todovino 1 Lacre.

Konzumace a skladování: Abyste si víno co nejvíce vychutnali, doporučujeme ho podávat při teplotě okolo 16 ºC a skladovat ho vždy na chladném a suchém místě. 

Země původu: Španělsko. Obsahuje siřičitany.