Crapula Gold

Kód: 10292
Neohodnoceno
Značka: Vinos Crapula
310 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Vše, co by jste měli vědět:

Víno z vinařské oblasti Jumilla (Murcia) se ještě nedávno považovalo za podřadnou odrůdu, která se dávala do směsek nebo se prodávala jako tzv. Granel, tj. cisternové víno. Před pár lety se však situace zásadně změnila, v oblasti nyní působí mnoho malých vinařů a k odrůdě Monastrell se upřel zrak světa. 

Vína odrůdy Monastrell jsou těžší a aromatická. Mají intenzivní ovocnou chuť, ve které ucítíte především ostružiny, bohatou tříslovinu a vyšší obsah alkoholu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: Monstrel a Syrah 50:50 , Obsah alkoholu 14

Víno třešňové barvy s jasnými odstíny. Ve vůni ucítíme čerstvost, čistotu a aroma lesního ovoce. V chuti slastné, jemné delikátní a osvěžující. Aromatické a jemné víno, které se velmi lehce pije. Doporučená teplota podávání 16-17 stupně. 

Vinohrady leží v nadmořské výšce 800 metrů na hnědých a vápenatých půdách chudých na organické živiny s výnosem nižším než 5000 kg na hektar. 

Proces výroby: Oddělení bobulí od střapiny, macerace 10 dní. Fermentace v nerezovém tanku objemu 12000 litrů při teplotě 28 o C . Bez filtrace. Zráni ve francouzském a americkém dubovém sudu po dobu 5 měsíců. 
 

Konzumace a skladování: Abyste si víno co nejvíce vychutnali, doporučujeme ho podávat při teplotě okolo 16 ºC a skladovat ho vždy na chladném a suchém místě. 

Země původu: Španělsko. Obsahuje siřičitany.