GAIA GRILLO DOC

Kód: 10242
Neohodnoceno
Značka: Romano
199 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
29.5.2024

TYP:  Bílé tiché víno D.O.C.

HROZNY: 100% GRILLO. Bílá odrůda révy vinné rozšířená především v západní části Sicílie. Samostatně vinifikované a s pomocí kryomacerace může Grillo dát život vínům s velkou organoleptickou hloubkou, šťavnatým, voňavým a s dobrým potenciálem dlouhé trvanlivosti, které předčí všechna sicilská bílá vína.

Název Grillo vymysleli místní vinaři, když už bylo víno zavedené a rozšířené. Volba tohoto názvu souvisí se spojením se cvrkotem cvrčka: zpěv cvrčka za letní noci by byl stejně příjemný jako vína vyrobená z této révy.

Grillo je vinná réva, která se vyznačuje vysokou vitalitou a bohatou produktivitou, k čemuž je třeba připočítat pozoruhodnou schopnost odolávat horku.

BARVA: Světlá a jasná slámově žlutá barva.

BOUQUET: Vůně: citrusové tóny melounu a hrušky, které se snoubí s květinovými vůněmi, v nichž vyniká košťál a hloh, s pocity medu a vanilky, vzpomínkami na zelený čaj a pomerančový květ.

CHUŤ: Chuť je minerální a pikantní díky blízkosti vinic k moři. Svěží, jemná a zároveň kulatá. Značný obsah cukru v hroznech určuje vína s dobrým obsahem alkoholu a se značnou schopností zrání.

OBLAST VÝROBY: Západní Sicílie, na jílovitých a vápenitých půdách, které jsou vhodné pro výrobu ovocných bílých vín s květinovou vůní.

ZPŮSOB PĚSTOVÁNÍ: Pultový špalír s Guyotovým řezem.

VINIFIKACE: Po pečlivém výběru ve vinici se nejlepší hrozny jemně vylisují a mošt kvasí 8-10 dní při vysoce kontrolované teplotě v ocelových tancích. Víno se poté skladuje při teplotě 18-20 °C v ocelových tancích až do lahvování.

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAH ALKOHOLU: 12,50 % obj.

TEPLOTA PODÁVÁNÍ: 8°-12°C.

ALERGENY: Obsahuje siřičitany.

Původ: Itálie

Dovozce do ČR: Satisfied s.r.o., Slaměníkova 2406/5, Přerov.

Skladování a konzumace:

Nevystavujte víno přímému slunci a ani mrazu. Podávejte ho při teplotě 8 až 12 ºC, v létě si ho můžete nachladit i více. Jakmile lahev otevřete, vypijte ji do 5 dnů nebo použijte vakuový uzávěr a uložte do lednice.