Crapula Soul

Kód: 10224
Neohodnoceno
Značka: Vinos Crapula
654 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Vše, co by jste měli vědět:

Víno z vinařské oblasti Jumilla (Murcia) se ještě nedávno považovalo za podřadnou odrůdu, která se dávala do směsek nebo se prodávala jako tzv. Granel, tj. cisternové víno. Před pár lety se však situace zásadně změnila, v oblasti nyní působí mnoho malých vinařů a k odrůdě Monastrell se upřel zrak světa. 

Vína odrůdy Monastrell jsou těžší a aromatická. Mají intenzivní ovocnou chuť, ve které ucítíte především ostružiny, bohatou tříslovinu a vyšší obsah alkoholu.

Degustace: 

Intenzivní smyslná barva na povrchu se sametovými okraji, vůně schopná zahalit do fantastického světa pocitů, které vyčerpávají duši, třešňové a zralé ovocné chutě, koření, mléčné výrobky a spousta retronasálního aroma.

Na patře je mohutné, krémové, hladké, radostné, aniž by zapomínalo na eleganci a jemnost typickou pro crápula. Víno, které se po ochutnání otevírá smyslům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůdové složení: 40 % monastrell, 25 % syrah, 20 % petit verdot a 15 % cabernet sauvignon.

Vinice: Nachází se v nadmořské výšce 800 m, na hnědých křídových a vápencových půdách, velmi chudých na organickou hmotu, s výnosem méně než 5 000 kg na hektar.

Fermentace a následná malolaktická fermentace ( Jablečno-mléčné kvašení) probíhá v nových dřevěných sudech o objemu 5,000 litrů z francouzského dubu, víno dál zraje 15 měsíců v nových 300 litrových francouzských sudech. 

Ocenění:

Soul 2018: 92 bodů Wine Enthusiast.
Soul 2017: 91 bodů James Suckling.
93 bodů Guía Peñín Soul 2017.
Soul 2015 : 91 bodů James Suckling.
Soul 2017: Vybráno v Salón de los Mejores Vinos de España.

Konzumace a skladování: Abyste si víno co nejvíce vychutnali, doporučujeme ho podávat při teplotě okolo 16 ºC a skladovat ho vždy na chladném a suchém místě. 

Země původu: Španělsko. Obsahuje siřičitany.