Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Iberica de Cebo

Kód: 3147110
1 hodnocení
3 999 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.5.2022

Aktuální váha 4,7 KG

Dárkové balení sušené šunky o hmotnosti 6,5 kg udělá radost téměř každému muži. Obzvlášť se ale trefíte do noty těm, kteří zbožňují maso. 

Jamón ibérico pochází z černého iberského prasete a s jinými sušenými šunkami je opravdu nesrovnatelný. Jde o jedinečnou delikatesu, která má narozdíl od jamónu serrano (ale i prosciutta di Parma, San Daniele, francouzského jambonu nebo chorvatského pršutu) intenzivnější a trvalejší chuť.

Set se skládá z balení šunky a také z praktického stojanu a nože.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Jamón Ibérico má kromě výraznější chuti také vyšší podíl zdravých nenasycených tuků a jedinečnou texturu způsobenou mezi svalovým tukem - mramorováním. 


Dle způsobu života prasat a krmení se jamón ibérico dělí na:

BELLOTA

Jamón ibérico de Bellota (bellota znamená španělsky žalud) je nejkvalitnější a také nejdražší sušená šunka nejen ve Španělsku, ale na celém světě. Aby mohl jamón dostat exkluzivní označení “de bellota”, musí se iberské prase krmit v období tzv. montanery (mezi zářím a březnem) výhradně žaludy a aromatickými bylinami. Zvíře navíc žije ve volném výběhu v dubových hájích v tzv. dehese (platí, že dehesa musí mít na jeden hektar alespoň 10  stromů). Před vstupem do montanery se musí hmotnost vepře pohybovat mezi 92 a 115 kg, přičemž ke konci montanery musí přibrat minimálně 46 kg z potravy skládající se pouze ze žaludů a bylin. Obecně se počítá nejméně se dvěma hektary výběhu pro každé zvíře, což se samozřejmě projevuje také na ceně finálního produktu.

RECEBO

V případě, že prase nedosáhne v průběhu montanery požadované hmotnosti, je nutné jej po jejím skončení dokrmit běžným organickým krmením. Jamón, který pochází z takových zvířat, se nazývá “de recebo”.

CEBO 

Jde o zvířata krmená výhradně běžným krmením - většinou obilím a luštěninami. Dávají vzniknout jamónu ibérico de cebo.

Podívat se můžete i na kompletní rozdělení španělských uzenin

 

Nůž Puňo negro, který v dárkovém setu najdete, je nejdostupnějším nožem pro krájení jamónu. Celkově je dlouhý 36 cm a délka čepele je 24 cm. Součástí je i praktický stojan Banqueta, který se hodí pro začínající "cortadory".

 

Skladování a trvanlivost

Pokud není šunka nakrojená, je její trvanlivost 1 rok a doporučujeme ji skladovat v chladu při teplotách do 18 ºC. 

V případě, že se na povrchu šunky objeví plíseň, nelekejte se. Je to zcela běžný jev a u sušené šunky se jedná o součást přirozeného zrání. Stačí, když ji vybalíte, otřete hadříkem a troškou oleje a budete ji volně skladovat. Další informace o plísni si můžete přečíst zde

Tímto dárkovým balením šunky zaručeně potěšíte jak svoje přátele, tak obchodní partnery. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušená šunka - Jamón
Záruka: 1 rok

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení