Vykostěná Paleta Ibérica de Bellota - kousky 200G

Kód: 10531
Neohodnoceno
479 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Vykostěná Paleta Ibérica de Bellota o přibližné váze 200 g je sušená šunka z černých polodivokých iberských vepřů. Konkrétně se jedná o přední nohu. Od Jamónu se liší nejen svojí velikostí, ale především chutí masa. 

Prasátka se pásla ve volné přírodě a byla krmena výhradně žaludy, bylinkami a trávou. Od toho se odvíjí i označení “bellota”.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Maso se nasolí a suší se v přírodních sušárnách minimálně po dobu 24 měsíců. Výsledná šunka má opravdu jedinečnou chuť. Iberská prasátka mají zvláštní genetickou vlastnost - svalstvo není dost kompaktní a pronikají do něj žilky tuku. Díky tomu je plátek iberské šunky neuvěřitelně jemný. 

Jedná se o kousek o přibližné váze 200 g a jde o cenu, která je konečná. Aby si šunka zachovala tu nejlepší kvalitu, je samozřejmě vakuově zabalená. 

 

Skladování a konzumace

Šunku skladujte na suchém a chladném místě. Před konzumací ji doporučujeme nechat při pokojové teplotě přibližně 15 - 20 minut. A jak si ji nejlépe vychutnáte? Krájejte ji na co nejtenčí plátky. Šunku doporučujeme doplnit červeným vínem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sušená šunka - Jamón
Záruka: 1 rok