Chorizo cular ibérico-salámek z iberskeho prasete mini 180G

Kód: 10474
Neohodnoceno
173 Kč
SKLADEM
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Chorizo je tradičním španělským salámkem, který je známý především svou osobitou a výraznou paprikovou chutí, za kterou stojí uzená paprika. Neoddělitelnou součástí choriza je ale také česnek a řada bylinek. 

Chorizo se od našich klobásek a například čabajky liší nejen masem z iberských prasátek, ale také specifickým způsobem výroby. Chorizo se vyrábí ze syrového fermentovaného masa. Skutečnost, že neprošlo tepelnou úpravou je dalším z faktorů, které dělají chorizo tak jedinečné. 

Maso se pečlivě vybírá a koření uzenou červenou paprikou, aby se následně plnilo do jemného přírodního střívka, které absorbuje chuť klobásky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Tím, že se maso suší uchovává se přirozená chuť masa v daleko větší intenzitě, než při tepelné úpravě. Dá se tedy říct, že chuť choriza je daleko komplexnější a plnější, než chuť paprikových klobásek, které nevznikly sušením, ale například uzením. 

Složení: iberské vepřové maso a sádlo, sůl, cukr, konzervanty (E-252 aE-250), česnek, paprika, laktóza, dextríny, sojový a mléčný protein, stabilizátor (E-450), antioxidant (E-316), koření, barvivo (E-120).

Výživové údaje na 100 g produktů:  Energetické hodnota 1794 KJ/429 Kcal Tuky(g) 32,8, nasycené tuky(g) 14,2 Sacharidy (g) 5,6 Cukry (g) 3,5 Bílkoviny (g) 23,4 Sůl (g) 3,2.

 

Skladování a konzumace:

Chorizo skladujte na chladném a suchém místě s teplotami do 30 ºC.

Ještě před samotnou konzumací doporučujeme nejprve otevřít obal a nechat chorizo alespoň 20 minut odpočinout při pokojové teplotě, aby se naplno rozvinuly všechny chutě a vůně. 

Pokud je to možné, krájejte ho na co nejjemnější a nejtenčí plátky. Kdyby se náhodou stalo, že ho nesníte celé najednou, uložte ho do lednice a spotřebujte ideálně během 48 hodin.

Uvedená cena je za 1 kus o hmotnosti 160 až 180 gramů a jde o cenu, která je konečná.

 

Máte rádi chorizo? Pak se rozhodně musíte podívat sem