Dovolujeme si Vás upozornit, že všechny dárkové koše z pedig proutí, jsou nahrazeny dřevěnými bednami.

Chorizo blanco minisalámek cca 180G

Kód: 10418
Neohodnoceno
100 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
31.1.2023

Vše, co by vás mohlo zajímat

Chorizo je tradiční sušený salám ze Španělska a Portugalska. 

Hlavními ingrediencemi choriza jsou mleté vepřové maso, mletá paprika a česnek. Paprika může být sladká nebo pálivá, podle požadované pikantnosti výrobku. Ve Španělsku se také používá mletá uzená paprika Pimentón de Vera, která dává chorizu uzenou chuť. Typický produkt Extremadury. Jedná se o výrobek, který je velmi podobný salchiconu, liší se ovšem tím, že obsahuje česnek a neobsahuje pepř.

Na rozdíl od klasického choriza, nazývaného též Chorizo Rojo (červené chorizo) chorizo blanco neobsahuje mletou papriku pimentón de la Vera. 

Hodí se vědět:  Chorizo je velmi typická španělská uzenina. Hodí jak do teplé tak do studené kuchyně třeba na tapas. Ta nejjednodušší ale skvělá kombinace je bageta, olivový olej a Chorizo . Je skvělé do rizota, guláše, s bramborama.  Skvěle se snoubí s kvalitními sýry. Z vín doporučujeme spíš intenzivnější vína, které si prošli alespoň ročním zráním na dubovém sudu jako třeba crápula

Typický produkt Extremadury. Jedná se o výrobek, který je velmi podobný salchiconu, liší se ovšem tím, že obsahuje česnek a neobsahuje pepř.

Na rozdíl od klasického choriza, nazývaného též Chorizo Rojo (červené chorizo) chorizo blanco neobsahuje mletou papriku pimentón de la Vera. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Složení: Vepřové maso a sádlo, sůl, česnek, dextrín, dextroza, práškové vejce, sójová bílkovina, mléčná bílkovina, aroma uzeniny, zvýraznovač chuti E621, konzervanty E250 a E252, regulátor kyselosti, E420, emulgáty (E450,E452,E452)

Výživové údaje na 100g produktů: Energetické hodnota 2172 KJ/ 519Kcal Tuky(g) 48,4, nasycené tuky(g) 20,8 Sacharidy (g)  12,2 Cukry (g)  2,1 Bílkoviny (g) 8,8Sůl (g) 3,6.

Jak skladovat? 

Ideálně uchovat na chladném a suchém místě, teplota by neměla překročit 30 st. Celsia.  

Konzumace: před konzumací se doporučuje otevřít obal a nechat výrobek alespoň 20 minut při pokojové teplotě, aby se rozvinuly vůně a chutě. Pokuď možno, krájet na co nejjemnější a nejtenčí plátky. V případe že by se Vám nepovedlo výrobek zkonzumovat najednou, uchovávejte jej v lednici a zkonzumujte ideálně v průběhu 48 hodin.  

Uvedená cena je za 1ks o hmotnosti cca 160-190G. Cena je konečná